Güvence Bedeli İade Başvurusu Yardım

Aboneliğinize güvence bedeli iadesi başvurunuzu, Online işlem Merkezi’nin ana sayfasında yer alan “Depozito İadesi İste” linkine tıklayarak yapabilirsiniz.1. Abonenin bulunduğu işletmedeki işletme kodu girilir. (İşletme kodunuz faturanızın üst kısmında yer almaktadır.)

2. Güvence bedeli iade başvurusu yapacağınız yere ait abone numarasını giriniz.(Abone numaranız faturanızın sol üst kısmında yer almaktadır.

3.4.5. Güvence bedeli iade başvurusunu gerçekleştiren kişinin sözleşme sahibi olmasını sağlamak için TCKN, doğum tarihi ve aile sıra numarası gibi kişisel bilgilerin girilmesi zorunlu kılınmıştır. Sistemdeki bilgileriniz güncel değil ise işlem yapamazsınız. Bilgilerinizi güncellemek için “Abone Bilgi Güncelleme” sayfasını kullanabilirsiniz.

6. Güvenlik kodunu sisteme giriniz.

7. Sorgula butonuna basınız.

8. Güvence bedelinizi almak istediğiniz kanalı seçiniz.

9. Güvence bedelini teslim alacağınız kanal olarak “Banka” seçtikten sonra IBAN numaranızı giriniz.

10. Cep telefonunuza onay kodu göndermek için onay kodu gönder butonuna basınız.

11. Cep telefonunuza bir onay kodu gönderilecektir. Gönderilen onay kodunu doğru ve eksiksiz olarak karşınıza gelen ekrana giriniz ve onayla butonuna basınız.

Onay kodunu girdikten sonra aktifleşen Kaydet butonuna basarak başvurunuzu başlatınız. Başvuru işlemlerinizi Online İşlem Merkezi ana sayfasında yer alan “Başvuru Sorgula” linkiyle yapabilirsiniz.

Müracaat edeceğiniz yere ait güvence bedelinizi önceden almışsanız, yukarıdaki uyarı ekrana gelecektir. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için bağlı bulunduğunuz işletme müdürlüğüne başvurabilirsiniz.

 İşleminiz devam ediyor.. Lütfen Bekleyiniz...